Advent a Vánoce 2021 Třeboň

S přicházející zimou ukazuje Třeboň zcela jinou tvář. Tvář plnou klidu a poezie. Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami a mikulášskou nadílkou.

V roce 2021 začne adventní čas . prosince první nedělí adventní.

Přijeďte o adventním víkendu do Třeboně, naše ubytování Třeboň v soukromí vám přeje Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021.

Třeboňský Advent a Vánoce - čas, který vám přinese krásné chvíle klidu, pohody i nádherné kulisy zahalené do bílého roucha. Projděte se vyzdobeným městem, zaposlouchejte se do zvuku koled, zahřejte se svařeným vínem, punčem či nakupte Vánoční dárek na adventním trhu, to vše za doprovodu bohatého kulturního programu po celé čtyři adventní víkendy.

V sobotu 28. listopadu 2020 (před první adventní nedělí) se na Masarykově náměstí za doprovodu vánočních koled rozzáří vánoční stromek a do města vkročí advent.

Masarykovo náměstí

  • 9.00 - 18.30 Adventní trh

Program:

Třetí a čtvrtý adventní víkend přinese vánoční koncerty. 

Do nového roku se začneme zvolna přesouvat v neděli 31. prosince. Důstojnou tečku za adventem udělají Tři Králové, kteří 6. ledna 2022 odstrojí vánoční strom.

Čas adventu a Vánoc patří k těm nejromantičtějším. Adventní čas vyplní koncerty, vánoční pohádky a po celou dobu adventu vás přivítá vánoční jarmark. Trhovci ve svých stáncích nabídnou tradiční vánoční dekorace, šperky nebo keramiku, a také svařák a čerstvé staročeské dobroty.

Betlémské světlo 2021 si můžete přijít zapálit na Štědrý den 24. 12. od 10 do 12 hodin na Masarykovo náměstí. Poté bude od 12 do 16 hodin světlo hořet v hlavním kostele P. M. Královny a sv. Jiljí.Na světlo si vezměte vyzkoušené lampičky nebo svíčky kryté před větrem.

Betlém v kostele  - ve sváteční vánoční náladě je kostel P. M. Královny a sv. Jiljí v Třeboni také svátečně vyzdobený a nabízí mj. prohlídku „svého“ betlému.

Ubytování v Třeboni v soukromí si můžete rezervovat zde :


V mobilní verzi nezle zobrazit formulář. Navštivte verzi webu pro PC. Zobrazit klasicky

 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím