Tipy na výlety Třeboňsko

Tipy na výlety
Břilice

Břilice

Vesnice Břilice je místní část města Třeboně. Nachází se 2 km na severozápad od Třeboně, 2,8 km od našeho ubytování.

Výlety do okolí Třeboně

Třeboň se nachází v srdci Třeboňska, proto je tím pravým místem k ubytování při vaší dovolené a podnikámí výletů do jejího okolí.

Město Chlum u Třeboně

Městečko Chlum u Třeboně je významným letoviskem v CHKO Třeboňsko u rybníka Hejtman. Leží asi 19 km jihovýchodně od Třeboně při česko-rakouské hranici v okrese Jindřichův Hradec

Nová Bystřice

Nová Bystřice je malé městečko, nacházející se poblíž státní hranice s Rakouskem, a zároveň konečná zastávka úzkorozchodné železnice vedoucí z Jindřichova Hradce.

Lomnice nad Lužnicí

Město Lomnice nad Lužnicí patří do přírodní oblasti CHKO Třeboňsko. Ve městě i v jeho okolí najdete spoustu kulturních a přírodních zajímavostí.

Týn nad Vltavou

Jedním z nejstarších lidských sídel v jižních Čechách je nepochybně Týn nad Vltavou. Město leží nedaleko soutoku Vltavy s Lužnicí na počátku vzdutí Orlické přehradní nádrže.

Veselí nad Lužnicí

Město Veselí nad Lužnicí se rozkládá na soutoku řek Lužnice a Nežárky. V blízkosti Veselí nad Lužnicí u Vlkova se nacházejí písková jezera, která lákají ke koupání a odpočinku. Kolem jezer se vine 7 km dlouhá naučná stezka Veselské pískovny.

Lišov u Českých Budějovic

V Lišově najdete mnoho historický a kulturních památek, muzeum Františka Miroslava Čapka, výstavní síň Jana Rafaela Schustera a soukromé muzeum hracích strojků

Borovany

Zahrada zámku v Borovanech je nyní přístupná, stejně jako vnitřní nádvoří. V klášteře se náchází lapidárium s barokními sochami.

Trhové Sviny

Trhové Sviny jsou malebné jihočeské město s několika pěknými historickými památkami.

Kleť - nejvyšší hora nedaleko Třeboně

Na vrcholu hory Kleť se nachází nejstarší kamenná rozhledna v Čechách, Tereziina chata s restaurací, observatoř, lyžařský vlek i lannová dráha.

Město Písek

Město Písek patří k nejmalebnějším městům jižních Čech. Je to živé „město v moři lesů“, město škol a studentů, město milované penzisty i oblíbený cíl turistů.

Město České Budějovice

České Budějovice navštěvují turisté v hojném počtu. Jejich zájem přitahují nejen kvalitní pivo, ale především význačné památky, jejichž srdce je soustředěno přímo v historickém centru.

Locus perennis - střed Evropy nedaleko Třeboně

Locus perennis nedaleko Třeboně můžete navštívit i vy, pokud zastavíte na parkovišti nad Lišovem směrem z Českých Budějovic a dáte se po jedné z cest doprava. Dojdete na palouk, na jehož středu je Věčné místo.

Buškův Hamr na Třeboňsku

Buškův Hamr na Třeboňsku je dochovalá kovárna na vodní pohon. Nachází se zhruba 26 km na jih od Třeboně. Byl postaven v roce 1780 a je jedním ze tří zachovalých funkčních hamrů v České republice

Město Slavonice a Zámek Telč

Slavonice jsou přezdívané „malá Telč“, leží 54 km od Třeboně. Jsou překrásným a ojedinělým souborem goticko renesančních památek. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesační architektury.

Město Český Krumlov

Český Krumlov je perla českých měst, památka UNESCO. Historické město láká rozlehlým zámkem, středověkým centrem nebo romantickými meandry Vltavy

Holašovice

Zdejší unikátní soubor budov ve stylu tzv. selského baroka, který je od roku 1995 vesnickou památkovou rezervací a roku 1998 byl zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Město Dačice

Dačice najdete 62 km od Třeboně. Řada okolních rybníků, lesy, historické památky, i památná, pověstmi proslavená místa, dotvářejí malebný charakter města a okolního kraje.

Město Jindřichův Hradec

Město Jindřichův Hradec se rozkládá na toku řeky Nežárky okolo rybníka Vajgar, 30 km severovýchodně od Třeboně. Nejvýznamnější památkou Jindřichova Hradce je stejnojmenný zámek.

Město Bechyně

Zámek a lázně Bechyně leží v centru malebného Jihočeského kraje na soutoku Lužnice a říčky Smutné, 12 km od Třeboně. Je zde velké množství stezek pro pěší i cykloturisty a ráj pro vodáky.

Římov - přehrada a křížová cesta

Nad řekou Malší, okolo malebného městečka Římov vede krásnou přírodou naučná Křížová cesta dlouhá 6 km. U Římova je vodní nádrž na čerpání pitné vody pro Jižní Čechy.

Město Hluboká nad Vltavou

Město Hluboká nad Vltavou ležící 30 km od Třeboně nabízí prohlídku zámku s anglickým parkem, ZOO Ohrady, loveckého zámečku a mnoho stezek pro pěší i cykloturisty.

Památník Jana Žižky z Trocnova

Navštivte památník Jana Žižky z Trocnova a projděte si značenou cestu lesem, polem a kolem rybníků, kde se narodil Jan Žižka.

Chýnovská jeskyně

Chýnovské jeskyně najdete 60 km severně od našeho ubytování, nedaleko Tábora. Pokud k nám tedy máte cestu přes Tábor, určitě se v jeskyních zastavte.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím